płyty

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/klubfiesta.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Linia melodyczna z pięknym tekstem

koncert w Amsterdamie
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy słyszał, powtarzany przez wszystkich, slogan, który brzmi mniej więcej tak „muzyka łączy pokolenia”. Choć nie zawsze w to wierzymy, to trudno zaprzeczyć tej tezie. Można zauważyć to nawet po duetach, jakie wypuszczają piosenki na rynek. Współcześni muzycy uprawiający różną muzykę, tworzą, z można by rzec, dinozaurami muzyki rozrywkowej i nagrywają wspólnie piosenki, które pojawiają się na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez kilka miesięcy. Widocznie mieszanka wprawy i znajomości sceny i młodości działa na plus muzycznych idei.

Płyty winylowe – czemu jeszcze można ich słuchać?

muzyka
W dziejach całego, ogólnie pojętego przemysłu muzycznego znanych było już sporo najróżniejszych nośników, które były typowe dla poszczególnych epok. Przez wiele lat całkowicie królowały tutaj na przykład płyty kompaktowe, które w obecnych czasach zostały wyparte przez różnego rodzaju nośniki elektroniczne – obecnie trzymamy muzykę głównie w pamięciach swoich komputerów czy też telefonów komórkowych. Tak intensywny postęp technologiczny oraz zmiany jakie mu towarzyszyły nie oznaczają jednak, że niektóre bardziej wiekowe już rozwiązania straciły na swojej aktualności. Ciekawym przykładem mogą tutaj być chociażby płyty winylowe, które pomimo swojego wieku wciąż cieszą się znaczną popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane wyłącznie za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale obecnie stopniowo wracają one do łask i coraz więcej ludzi od nowa odkrywa ich wyjątkowe zalety. Jak najbardziej warto w takim razie zapoznać się z nimi odrobinę bliżej, ponieważ być może będziemy mogli spojrzeć wówczas na naszą muzykę od zupełnie innej strony.
Archiviato in:

W jakich miejscach najtaniej kupować albumy z muzyką?

płyta The Dark Side of The Moon
Autor: steve
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie sporo osób nawet nie ma tego świadomości, ale kupowanie rzeczy takich jak chociażby poezja śpiewana na cd wciąż cieszy się znaczną popularnością. Wprawdzie z pozoru wydaje się, że coś takiego nie ma w dzisiejszych czasach właściwie żadnego większego sensu, bo przecież każdy z nas może błyskawicznie i za darmo pobrać z internetu właściwie wszystkie piosenki, jakie tylko akurat go interesują.
Archiviato in:

Bogaty wybór płyt z muzyką

Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/
Czy kupowanie płyt muzycznych ma w obecnych czasach jakikolwiek sens? W końcu internet daje nam teraz możliwość ściągnięcia za darmo właściwie wszystkich utworów jakimi tylko możemy być akurat zainteresowani, co jest znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Zacznij kupować płyty z doskonałą muzyką!

koncert
Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com
Na pozór mogłoby się wydawać, że kupowanie płyt muzycznych już bardzo dawno wyszło z mody, i w chwili obecnej właściwie mało kto się na to decyduje. Najistotniejszym tego powodem jest oczywiście internet, a raczej piractwo internetowe.

Kolekcjonujmy oryginalne płyty ulubionych kapel?

Młodzież, pokój młodzieżowy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Urodziliśmy się w czasach, w których internet – przynajmniej w opinii niektórych ludzi – bardzo poważnie uszkodził cały, ogólnie pojęty przemysł muzyczny. Fakt, otworzył on przed muzykami całe mnóstwo całkowicie nowych, niesamowicie wręcz interesujących możliwości, ale z drugiej strony nie da się zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe jest ogromnym wręcz problemem.

Koncerty muzyczne mają niepowtarzalną magię

Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/
Chadzanie - jeżdżenie, na wszelakie koncerty to niewątpliwie urokliwa rozrywka. Choćby koncert legendarnego Petera Gabriela czy Asgeira to było coś niesamowitego. Nawet jeśli nie jesteśmy mega miłośnikami danego artysty \ zespołu, to tak czy siak będziemy wielce zadowoleni. Zakładając, że potrafimy się bawić.
Archiviato in:

Islandzka muzyka jest pasjonująca

Zestawy słuchawkowe Sweex
Autor: Sweex
Źródło: Sweex
Niby nierzadko się mówi, że o gustach muzycznych nie ma żadnego sensu dyskutować, ponieważ tak czy siak takowe dysputy do niczego dobrego nie mogą doprowadzić, to jednakże można w zasadzie pokusić się o małą dyskusję na temat gustów. Zatem jakie składanki płyty cd/dvd, które w ostatnim czasie zostały opublikowane na rynku muzycznym są faktycznie godne zainteresowania?

Spróbujmy odkrywać nową muzykę, inne gatunki

Bob Marley reggae
Autor: Pedro
Źródło: http://www.flickr.com
Czy życie bez ulubionych piosenek jest tak naprawdę możliwe? Jakby nie patrzeć tak - przecież muzyka to nie jedzenie, jakoś można żyć bez choćby regularnego słuchania swojej ulubionej reggae płyty cd/dvd, etc. Jednakowoż byłoby idealnie gdybyśmy nigdy nie byli zmuszeni tak jakby zrezygnować z przesłuchiwania muzyki.
Archiviato in:

Świetnych koncertów jest w Polsce coraz większa ilość

Jeszcze przed kilkoma laty Polska ogólnie nie była tym miejscem, gdzie z ogromną chęcią grali zagraniczni wykonawcy. Co prawda byliśmy oraz nadal jesteśmy sporym krajem, jednym z większych w Europie, ale tak czy siak nie można powiedzieć, iż potencjał naszego kraju był maksymalnie wykorzystywany. Na całe szczęście teraz jest fajniej: jeżeli ktoś uwielbia metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie mógł na żywo słuchać Metallikę, czyli jeden z najbardziej znanych zespołów metalowych na Ziemi.