sztuka

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/klubfiesta.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Druk na płótnie – interesujące rozwiązanie dla osób, które wykazują zainteresowanie malarstwem

druk
Źródło: http://www.sxc.hu
Sztuka jest zagadnieniem, które nieprzerwanie od wieków, a nawet tysięcy lat odgrywa bardzo istotną rolę w kulturalnym rozwoju społeczeństwa. Ma to związek z tym, że kontemplowanie dzieł kultury często pozwala człowiekowi na sięganie myślami poza granice teraźniejszości. Dodatkowo podziwiając niektóre dzieła sztuki rodzi się w nas w większości przypadków uznanie dla zdolności ludzkich, które wydają nam się w istocie nieograniczone.

Jaki zespół powinno się zaangażować jako kapelę ślubną?

Kwartet smyczkowy
Nie od dziś wiadomo, że zawarcie związku małżeńskiego jest jedną z życiowych powinności, która jest wyjątkowa na okazałą skalę. Jest to w większości wypadków tylko pojedyncza okazja w ciągu całego naszego życia, w związku z tym staramy się by mogła ona wyglądać bezprecedensowo. Wykonanie w praktyce takiego pragnienia nie jest natomiast łatwe. Ślub to uroczystość, na którą składa się niezmiernie wiele elementów, a ich odpowiednie dogranie oraz zorganizowanie wydaje się w pewnym sensie sztuką.
Archiviato in:

Ład, indywidualizm i smukłość - elementy odróżniające polskie art deco spośród sztuki dekoracyjnej.

Sztuka współczesna
Źródło: http://www.sxc.hu/
Od dawna znana jest racja o pewnym ulubieniu przez ludzi piękna, komponentów i szeroko pojmowanej sztuki. Spowodowane jest to naturalną potrzebą zachwytu nad naturą, dziełami sztuki, muzyką i wszystkim, co jest chociażby w minimalnym stopniu przejawem kunsztu.

Styl art deco w naszym państwie - najważniejsza część czasów modernizmu

art deco
Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Nurt art deco zapoczątkowany był w latach dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku i był odpowiedzią na brak obowiązku rozumnego kształtowania przestrzeni zauważalny w popularnych w ówczesnym czasie pozostałych kierunkach sztuki. Omawiany styl charakteryzuje się przede wszystkim symetrycznością i czerpaniem z ponadczasowych kształtów geometrycznych, chociaż nie tylko.

Prawdziwe piękno, jakiego nie dostrzegamy od razu

Farbki do malowania
Źródło: http://www.sxc.hu/
Piękno można dostrzec wszędzie. Nawet, gdy nie potrafimy znaleźć go od razu wystarczy zajrzeć w głąb innego człowieka, aby to znaleźć. Piękno znajdziemy w każdym człowieku, choć być może jego ”pancerz” nie pozwala na bycie dobrym. Czasem powinniśmy po prostu dojść do sedna, aby zobaczyć coś prawdziwego. Niestety, działa to także w drugą stronę. Ktoś na pierwszy rzut oka, kto wydaje się wspaniałym człowiekiem, w bliższym kontakcie ma niewidzialne wcześniej minusy. Ze sztuką sytuacja jest niemal identyczna, czasem piękno dostrzegamy od razu, piękne pejzaże czy widoki zachwycą niemal każdego, czasem jednakże piękno jesteśmy w stanie dostrzec dopiero po jakimś czasie.
Archiviato in:

Miłośnicy jazzu nie mogą narzekać na deficyt talentów w tym nurcie

Koncert jazzowy
Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com
Jazz to taki rodzaj muzyki, który obecnie jest nieco w odwrocie. Oczywiście i kiedyś wcale nie było tak, że dosłownie wszyscy zasłuchiwali się w jazzie, lecz niewątpliwie amerykański czy polish jazz były popularniejsze. No cóż, można tak naprawdę rzec, iż jazz ma wielką konkurencję. Jeśli na rynku powstało sporo więcej typów muzycznych, na przykład reggae bądź muzyka elektroniczna, to nie może zdziwić, że twórcy jazzu muszą przywyknąć do owej sytuacji. W radio oraz w telewizji królują inne style, a więc jazz pewnie będzie nadal niszową muzyką.