zamki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/klubfiesta.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Dlaczego warto pojechać na długi weekend nad jeziora mazurskie

Jezioro, Mazury
Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar Warmii i Mazur nieraz nazywamy mianem „Krainy Tysiąca Jezior”, aczkolwiek jest on znacznie bogatszy w jeziora, niż sugeruje to jego pseudonim. Na terenie Warmii i Mazur doliczono się w przybliżeniu 2000 jezior. Ich charakterystyczne położenie, urozmaicona linia brzegowa i otoczenie fenomenalnej przyrody spowodował, że zrobiono tu kompleksowo zaopatrzony Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na którego przebycie trzeba zarezerwować 10 dni. Podkreślić trzeba fakt, że w regionie mieści się największe polskie jezioro: Śniardwy.

Przyrodnicze (i nie wyłącznie) atrakcje Pienin należy zobaczyć?

Pieniny, góry
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Pieniny to fantastyczny masyw skalny w regionie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad pięciuset kilometrów na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, zatem wziąć ten teren pod uwagę planując odpoczynek w górach!

Darłowo - super miejsce na wakacyjny wypoczynek w 2014r.

Morze, Bałtyk
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Darłowo to popularna miejscowość letniskowa, bardzo często wybierana na odpoczynek nad Morzem Bałtyckim. Znajduje się u ujścia rzeki Wieprzy. Ma dwie główne części: Darłówko i Racisław. Każdy to już teraz planuje wakacje może powoli rezerwować pokoje gościnne. Darłowo czeka już albowiem na wczasowiczów.